Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 01:28 Bu haber 387 kez okundu
 
"Irkcılık" Bir Yahudi Hastalığıdır...
 
 
Uzak/Yakın Tarih Haberi


Bu hastalıkla Türkiye, cumhuriyetin ilk yıllarında tanıştı. Kendini Türk isimleri ve kimlikleri ardında gizleyen yahudiler, yazar, aydın, çağdaş türk tiplemeleriyle yazmış oldukları kitaplar, dergiler, makaleler sayesinde insanları hastalıklı ve dinden uzak bir ırkçlık akımına kaptırmaya çalıştılar. Başarılı oldular mı? Evet... Hemde azımsanmayacak derecede...
 

Nitekim avrupada moda olan kafatası ölçümü türkiyede de moda oldu entel, sözde aydın beyaz türkler, neredeyse ceplerinde cetvellerle dolaşmaya başladılar.
 

Toplantılarda, balolarda herkes birbirnin kafatasını ölçecek hadsizliğe gelmiş, zavallı anadolu insanı ise savaştan çıkmanın yorgunluğu ve yoksulluğuyla ekmeğinin derdindeydi..
 

1900 lü yılların başında,  Avrupada yapılan kafatası ölçümü, saç rengi burun şekli gibi tespitler, üstün ve korunacak ırkın tespitinde kullanılan bilimle ilgisi olmayan ama o dönemler bilimsel olarak kabul edilen bir akımdı..
 


 

Ve 1930 lu yıllarda Türkiye teşrif eden bu akımla, ülke 10 bölgeye ayrılarak 2 bini mezardan çıkarılan kafatası olmak üzere 64 bin kafatası ölçülerek kimin ne kadar türk olduğu tesbitine çalışıldı..
 

Bu çalışmalar sırasında mezardan çıkarılan mimar sinanın kafatası kayboldu.. Savaştan yeni çıkmış yiyecek ekmek bulamayan bu millete bu uygulamayı yapmak için dışardan getirtilen bilim adamlarına milyarlarca lira para ödendi ...  Oysa bu millet savaşlarda ırk değil iman birliğiyle sırt sırta vermişti...
 

Gülsüm Erdemli

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: "Irkcılık", Bir, Yahudi, Hastalığıdır...,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Nafile Yaşayanlar,Nafile İşlerle Yaşayıp Nafile Şekilde de Ölmeye Mahkumdurlar! İlim ögrenmek Farzdır!.İlmi aktarmak- amel etmek de Farzdır!! Aklı olan farzdan alacağı sevabın nafileden daha çok olduğunu hemen bilirde kärli is yapar!! İlim ögrenseydik "NAFILE BIR ÜMMET" olmazdık elbet... Bu nafile hallerden kurtulmadikca bu ümmetten ne köy olur ne kasaba!! Düsler ülkesine dair degil, İslam dünyasına dair ufkumuzu acmadıkca,, ne bizim nafile islerimiz biter,, ne de biz o dünyayı degistiren ümmet vasfına haiz olabiliriz... SONUÇ MU?!: “Görüp anlamadın mı ki Allah gökleri ve yeri, hikmetle ve ciddî bir maksat için yaratmıştır. Eğer dilerse sizi ortadan kaldırıp yepyeni bir halk getirir. Allah'a göre bu, sözü edilecek bir şey değildir.” (İbrahim/19-20) “Eğer topyekün seferber olmazsanız, Allah sizi acı bir azaba uğratır ve sizin yerinize başka bir topluluk getirir" ( Tevbe/39) YANİ ALLAH BAŞKA BIR KAVİM GETİRİR OLUR BITER!! SORU ŞU!!: Nafile miyiz! Degil miyiz! Ufkumuz ne? Bu gemi kırk delikle nereye gider?..


HİKMET/HADİS
en-Nu'man İbnu Beşir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Ben Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında idim. Bir adam: -"Ben Müslüman olduktan sonra başka bir amelde bulunmamış olmama kıymet vermem, ancak hacılara su dağıtmam hariç" dedi. Bir diğeri: -"Ben de Müslüman olduktan sonra başka bir iş yapmamış olmama ehemmiyet vermem, ancak Mescid-i Haram'ı imar edip bakımını yapmam hariç" dedi. Bir üçüncüsü de: -"Allah yolunda cihad, söylediklerinizden daha üstün bir ameldir" dedi. Hz. Ömer (radıyallahu anh) onlara müdahale ederek konuşmalarını menetti ve: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında sesinizi yükseltmeyin, bugün cumadır. Namazı kılınca ben huzura girer, ihtilaf ettiğiniz hususu sorarım" dedi. Arkadan Cenab-ı Hakk şu ayeti indirdi: "Hacca gelenlere su vermeyi, Mescid-i Haram'ı onarmayı Allah'a ve ahiret gününe inananla, Allah yolunda cihad edenle bir mi tuttunuz? Allah katında bir olmazlar, Allah zulmeden milleti doğru yola eriştirmez. İnanan, hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad eden kimselere Allah katında en büyük dereceler vardır. işte kurtulanlar onlardır" (Tevbe, 19-20)." { Müslim, İmare 111, (1879). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,