Haber Detayı
27 Ağustos 2018 - Pazartesi 02:10 Bu haber 448 kez okundu
 
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 86.Bölüm
 
 
FİKİR & KIYAM Haberi


2153- Vasatlığımız kadar kesatlığımız var..!


2154- Seyr-i alemde bir nokta kadarsın ey insan!


2155- Örümcek ağından kendinize yerler edinmeyin gençler! Ortaya orjinal bir emek koyun Aksi hiç bir tutum size bu yolda bir metre bile yol aldırmaz! Dünya ve ukba muradına ermek istiyorsanız emeğinizle yürüyün!


2156- Donanımın sana acziyetini ve Rahmana olan imanını artırsın, müstağniyetini degil..!


2157- "Nice nesilleri helak ettik" der Kur´an...Kavimleri helaka sürükleyen ellerindeki nimetlerle günah devşirmeleriydi..!


2158- Üreten müslüman sürekli sadaka veren müslümandır! Sürekli sadaka veren müslümanda sürekli arınan müslümandır! Sürekli bir arınma için sürekli üretimli mücadele merkezli çalışmak gerekir!


2159- Şeriat dünyada ki her alana müdahil olmak ve imar etmek üzerinden hareket eder..!
 

2160- Ünvan sahibi olmayı kullukta derece kazanmak zanneden soytarıların hiç biri daha adam gibi bir pense kullanamaz, tornavida çeviremez, çekici de keseri de küreği de kullanamaz! Diploma sahibi eşşek yetiştirmek son asra ait en büyük kariyersel derecedir. Merkeplik artık diploma mertebeli. Her diploma sahibi merkep elbette değil, fakat nerede büyük bir merkep varsa kesin onlarca diploma referansına sahiptir! Aşşağılık adamların aşşağılık pskolojili yenilgileri! Ömrünün 15-20 senesini aptalca ezberlerle tamamlayan ama üç pratik konuda iş yapmayı bilmeyen bu nesilleri uzaydan devşirmedik! Nesiller en verimli çağlar da ahmakça sistemleri öğrenerek beyinsel işgale maruz kalmakta ve sürekli teorisyenler yetiştirmekte... Kalfa, çırak sisteminde yetişen bir çocuk bile sistem içinde 20 sene eğitim alanlardan daha verimli bir şekilde hayata müdahil olmakta! Efendicikler vahiy hayata inen dindir diploma ya değil! Ümmet'in ve nesillerin önünde şeytan gibi durup ümmet'in katili olmayın! Adam gibi iş yapın ki size saygı duyabilelim! Nesilleri teorilerle ve diplomalarla değer makamına oturtan eşşek bir ümmet'in sonu elbette ki dünyevi bir cennet doğurmayacaktır... Aksine her alanda niteliksiz, kalitesiz, kalifiye olamamış, salak bir nesil yetişecektir! Kariyer denen kafirane odunlukla adam olunmaz bu yolda! Diploma ile adam olunmaz bu yolda! Elli kere ilahiyat bitirsen bir kere ümmet' in adamı olduğun gibi bir anlamda vermez bu din! Aksine ilmi yüklenip çok diploma sahibi eşşek gelecek diye sizi uyaran dindir islam!


2161- Kavramlarla oynuyorlar ve beyinleri ifsad ediyorlar! Üstelik ellerinde Kur´an´la..!


2162- "Mehdi geldi mi gelmedi mi, mesih indi mi inmedi mi, gelecek mi, gelmeyecek mi, kabirde azap var mı, yok, mu, şefaat var mı, yok mu??" gibi tamamen çoğu gaybi olan konularla ümmet'in rüzgarını kırkmak bel'am çetelerinin en önemli görevlerindendir! Eğer bu tip konuları üretmeselerdi namussuzlar asla bu dini rantiyeye ceviremezlerdi..!


2163- Size suni konuları koltuklardan anlatan ulema  islamın uleması değildir! Ümmet-i süper güç yapma projesi olmayan, ümmet-i her alanda dünyada ki en ileri süper medeniyeti kurmaya aday yegâne din olarak anlatmayan dergahda kafa sallamayı öğreten uluyanlar  ümmet'in uleması asla değildir!
 

2164- Cennetle müjdelenme konusunu tüm ulema tarih boyunca "vardır yoktur" diye tartışıp durmuşdur salakça! Keşke bu müjdenin şartlara uyduğu takdirde her mü'mine olduğunu adam gibi ifşa etselerdi de, ümmet bunu tartışmak yerine "Canını ve malını Allah'a satmanın cennetle müjdelenmek" olduğunu bilip bunu yapmaya yönelen kullar olsa idi.!


2165- Zengin olmanın formülü Allah yolunda harcamaktan geçer, biriktirmekten geçmez! Canını, malını harcama ama cennet pazarla öyle mi...!
 

2166- Hem dünya da insan neslini hem de diğer tüm kevni nesilleri koruyabilmenin yegâne yolu şeriatlı islamdan geçer... Aksi yollarla dini anlatanda, güya insaniyete ve dünya ya hizmet edeceğini zannedende aldanmıştır! Bu aldanma sahibine süslü görünüyor olabilir... Zaten Şeytan da süsleme memurudur! Ancak bilin ki tüm süslü halleriniz örümcek ağı kadardır...!


2167- Donanım fıkhı, temelinde üretim ve bağımsız yapılaşma fıkhını esas alan yoldur! Orjinal bir cihad çizgisi, ümmet'e lak lak dolu vaazlar vermek değil, ümmet-i bir noktadan bir noktaya taşıyan projeli çalışmalar ile geliştirmekle mümkündür! Bu ümmet-i kapitalizmden örgürleştirecek bir alan açabilmek, zihinsel ve fikirsel sömürgelerde mazlum müslümanlara mesela "7 veya 8 saatlik işler sunabilmek ve hayat korkularını kaldırabilmek, halkları katil tohumlu tarımdan men edip organik tarım alanları açarak bizzat tarlaya inip yönlendirebilmek" gibi binlerce maddeli orjinal bir çalışma hiç bir cemaatte yoktur ve hepsinin toplamı koca bir sıfırdır değer olarak! Hiç bir teçhizatla, hiç bir özgür donanımla seferber olmayan ahmak cemaatler,direkt olarak hayata müdahil olan islam'dan asla ve kat'a bahsedemezler! Çünkü orjinal nebevi metodu hayata geçirmek hepsinin de rantiyesini bitirecektir ve ümmet üzerinde ki bizatihi kapitalistlerden beter uyutasyon merkezli sömürgeleri mahvolacaktır! Delikanlı alimleri böyle bir harekat fıkhına davet ediyoruz!


2168- Kendisi hiç bir emek ortaya koymaz ama sanki en büyük emektar gibi caka satar ve "zeytin yağının üste yükselme hikayesinin tablosu benim" diye feryad edip durur... Böyle ahmak tipler aynen münafıklar gibi, "havalar müsait değil biz gayret etmeyeceğiz, cehd etmeyeceğiz fakat sizden de yüksek bir prim almak için bekliyoruz, cennete en önden girecek olanlarda biziz" demektedirler... Bu yolda münafıkça taktikler sökmez! Bu yolda çakma konumlar hava, civa gibidir!


2169- Allah´ı patron olarak kabul etmezsen fakirlikten kurtulman elbette ki mümkün değil ümmet!


2170- Kullar ölçüsüz diye Rabb´de haşa ölçüsüz değildir! Ama kullar kendi ölçüsüzlükleri üzerinden çakma akideler senfonisi eşliginde Rabb´lerine bile ölçüsüzlüğü sistemli ölçüsüzlüklerle gösterme küstahlığı ve ölçüsüzlüğündedirler..!


2171- Sahabeyi "vermekle" keriz zanneden müşrik kafalar, sahabelere "bu malları nasıl bedava veriyorsunuz" dediğinde onlar "Allah daha çok ücret veriyor" diyorlardı... Allah ücret verenlerin en hayırlısıdır!


2172- Topraklar çoraklaştırılıyor ve öldürülüyor ölçüye riayet etmememiz yüzünden... Azab duası yapıyoruz her katil tohumu toprağa ektiğimizde... Nankör insan, eliyle ifsad ediyor önce, sonra da "Allah´tan geldi" diye ağlıyor... Ağlamalar bile ölçüsünden nasibsiz! Yeryüzü bozguncusu olmak, sonra da "niye bu yer yüzü bozuldu" diye küstahça sormak... Hatta "Allah bozdu" diyebilmek utanmadan... Utanmalar bile utanmaktan utanmaya muhtaç ve nasibsiz..!


2173-Hayat tümüyle bir intizama, bir nizama tabidir... Tüm bu nizami dengeler ölçüler içerisin de ahenkle seyreder durur! Gerek kendi fıtri sisteminizde ve gereksede kevniyette yahut muaşaratta, toplumda ölçüleri değiştirmek ve ifsad etmek otomotikmen helakı istemek ve hatta kendi kendini helakâ sürüklemek demektir! Şeriat işte tüm bu hayat kanunlarını intizam içinde, düzen içinde sürdürecek kanunlar bütünlüğüdür! Küfrün diliyle din anlatarak şeriatsız islam pazarlamaya yeltenenlere inat, şeriatli islamı yüksek sesle dillendirmeye devam etmeliyiz! Zira şeriat olmadan sunulan din değil yahudilik, hıristiyanlık ismi islam dahi olsa bile yamuktur, eksiktir, kitaba aykırıdır!
 

Taat/İTAAT dolu İSYAN'larla & Hayır/LA kalınız!
 

Neue Welt

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: İsyan'dan, İtaat'e, KAVGAM!, 86.Bölüm,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Düşünü"YORUM" -13-
Düşünü"YORUM" -12-
Düşünü"YORUM" -11-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 183.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 182.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 181.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 180.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 179.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 178.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 177.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 176.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 175.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 174.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 173.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 172.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 171.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 170.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 169.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 168.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 167.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 166.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 165.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 164.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 163.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 162.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 161.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 160.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 159.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 158.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 157.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 156.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 155.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 154.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 153.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 152.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 151.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 150.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 149.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 148.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 147.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 146.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 145.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 144.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 143.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 142.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 141.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 140.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 139.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 138.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 137.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 136.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 135.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 134.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 133.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 132.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 131.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 130.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 129.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 128.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 127.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 126.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 125.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 124.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 123.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 122.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 121.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 120.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 119.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 118.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 117.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 116.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 115.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 114.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 113.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 112.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 111.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 110.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 109.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 108.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 107.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 106.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 105.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 104.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 103.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 102.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 101.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 100.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 99.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 98.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 97.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 96.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 95.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 94.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 93.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 92.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 91.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 90.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 89.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 87.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 86.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 85.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 84.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 83.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 82.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 81.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 80.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 79.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 78.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 77.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 76.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 75.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 74.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 73.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 71.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 70.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 69.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 68.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 67.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 66.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 65.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 64.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 63. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 62. Bölüm
Kalb'den Dil'e -20-
Kalb'den Dil'e -19-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 61.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 60.Bölüm
Kalb'den Dil'e -18-
Kalb'den Dil'e -17-
Kalb'den Dil'e -16-
Kalb'den Dil'e -15-
Kalb'den Dil'e -14-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 59.Bölüm
Kalb'den Dil'e -13-
Kalb'den Dil'e -12-
Kalb'den Dil'e -11-
Kalb'den Dil'e -10-
Kalb'den Dil'e -9-
Kalb'den Dil'e -8-
Kalb'den Dil'e -7-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 58.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 57.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 56.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 55.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 54.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 53.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 52. Bölüm
Kalb'den Dil'e -6-
Kalb'den Dil'e -5-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 51.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 50.Bölüm
Kalb'den Dil'e -4-
Kalb'den Dil'e -3-
Kalb'den Dil'e -2-
Kalb'den Dil'e -1-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 48.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 47.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 46.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 45.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 44. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 43.Bölüm
ORJİNAL İSLÂM
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 42. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 41.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 40.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -25-
Asr Soluklu Tavsiyeler -24-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 39.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 38.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 37.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -23-
Asr Soluklu Tavsiyeler -22-
Asr Soluklu Tavsiyeler -21-
Asr Soluklu Tavsiyeler -20-
Asr Soluklu Tavsiyeler -19-
Asr Soluklu Tavsiyeler -18-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 36.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 35.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 34.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 33.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 32.Bölüm
Asr Soluklu Tavsiyeler -17-
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 31. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 30.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 29.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 28.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 27.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 94.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 93.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 92.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 91.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 90.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 89.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 88.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 26.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 25. Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 24.Bölüm
Tefekkürsel Cümleler /Söz'ü Var 23.Bölüm
İsyan'dan İtaat'e KAVGAM! 87.Bölüm
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Hayatın Hayatı İman'ladır..Akletmeyen Aklı Taşıyan Kafa Vücuduna Hammallık Yapmıştır..!


HİKMET/HADİS
İbnu Mes'ud (radıyallahu anh) buyurmuşlardır: "Kim üzerinde Muhammed (aleyhissalatü vesselam)'in mührü bulunan sahifeyi görmek isterse şu ayetleri okusun: "De ki: "Gelin size Rabbinizin haram kıldığı şeyleri söyleyeyim. O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, anaya babaya iyilik yapın. Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. -sizin ve onların rızkını veren biziz- Gizli ve açık kötülüklere yaklaşmayın, Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah bunları size düşünesiniz diye buyurmaktadır. Yetim malına, ergenlik çağına erişene kadar en iyi şeklin dışında yaklaşmayın; ölçüyü ve tartıyı doğru yapın. Biz kimseye ancak gücünün yeteceği kadar yükleriz. Konuştuğunuz vakit -akraba bile olsa- sözünüzde adil olun. Allah'ın ahdini yerine getirin. Allah size bunları öğüt almanız için buyurmaktadır" (En'am 151-153)." Tirmizi, Tefsir, En'am, (3072)


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,