Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 02:37 Bu haber 263 kez okundu
 
Sapkın Kitap Talmud Ve Uyduruk Tanrı..
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


Bir millet düşünün ki; nankör, zalim bencil, asi, insanlıktan uzak her türlü çirkin vasıfa sahip olduğu halde kendini üstün zannedecek kadar kibirli ve akılsız...Ve düşünün insan fıtratında yaratılmış olan bir canlı nasıl bu kadar acımasız zalim ve insanlığın yüz karası olabilir..

Özetle şöyle diyebiliriz: Allahı inkar ve şeytana itaat.. İşte bugün İsrail'in durumu budur.. Kendi Elleriyle yazmış oldukları kitaba (kuranda bahsi geçen tevrattan söz etmiyorum) soyundan gelmiş oldukları yakubu tanrıyla güreştirip tanrının yakuba mağlup olmasıyla "israil" isimini aldıklarını inanan bir millet ("israil" yahudi inancına göre "tanrıyı yenen mağlup eden" demektir) .. İnanıştaki psikolojiyi görebiliyormusunuz ..Ata kabul ettikleri yakup, tanrıyı bile yenecek güçte, böyle bir soydan geldiklerine inanmaları kendilerini tanrıdan üstün sanmalarına en büyük sebeptir ..

Ve yine bugün iman ettikleri sözde tevrata göre yahudiler ne yaparsa yapsın tanrı onlara sitemler etsede her defasında onları affediyor ödüllendiriyor ve yahudilere "Karım" ve kendisinede onların "Kocası" tanımını yaparak bu milletle arasındaki sevgiye bir nevi cinsellikte katmış oluyor.. Ben “isralin tanrısıyım” cümlesiyle kendini onlara ait bir tanrı ilan ediyor yani "müstakil tanrı"..

Aynı kitapta tanrının kendini “savaş eri” ilan etmesi onlara sürekli, onlardan olmayanlar için katliam, ölüm, talan, tecavüz emirleride vermesi bu milletin nasıl şizofren bir tanrı tasvirine iman ettiklerini ve böyle bir tanrının şizofren ruh haline bürünerek zulmü katliamı kendi hayatlarının sıradan bir kuralıymış gibi kabul etmelerine yaşamalarına örnektir.

Sözde tevratta Yahudilere karşı sevecen, insiyatifli onları kendi oğulları ve seçilmiş ilan eden ,Yahudiler dışında kalan tüm milletlere ölüm ve katliam emreden bir tanrı tasiviri öte yandan katliam, tecavüz yani her türlü ahlaksızlığı yapan peygamber tasvrilerinin olması, bu sapkınlıkları ve böyle bir tanrı tasvirini tanrı kitabı adı altında yazan hahamlara yetmemiş olacak ki birde tevratın tefsiri adı altında “Talmud" denilen sapkın kitabı kaleme aldılar.. Sözde tevrata eklemediklerinide bu kitapta yazarak tevratın açıklaması olarak iman ettiler.

Talmud denilen kitapta Yahudiler dışında yaratılan tüm insanların Yahudilere hizmet etmek için yaratıldığını iddia ederek tevratın Yahudilere empoze ettiği bencilliği ve kibir ikiye katladılar.Öldüklerinde hahamların tanrıdan daha güçlü bir tanrı olacağını, Yahudi olmayanların Yahudilere hizmet ederlerse torpilli sayılacaklarını, yahudiye yahudi olmayanın malının, canının helal olduğunu bir Yahudi isterse annesiyle kardeşiyle bile cinsi münasebette bulunabileceğini, Yahudilerin Yahudi olmayanlara tefecilik yapabilecekleri gibi bir sürü sapkınlığı tevratın tefsiri adı altında kaleme alarak iman ettiler.

Kısacası iman ettikleri ve hayatlarını ona göre yönlendirdikleri bu kitapları rehber edinen bir milletin, şizofren bir ruh haline sahip olması ve şeytanın oyuncağı haline gelmesi zaten kaçınılmazdır.. Allahın her türlü nimetini inkar ederek kendi elleriyle uydurmuş oldukları, kendilerinden daha güçsüz, faşist,acımasız bir tanrının arkasına sığınarak şeytana iman etmeleri, onları hakka ve hakikate karşı kıyamete kadar savaşmaktan alıkoymayacaktır….

 

Gülsüm Erdemli
 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Sapkın, Kitap, Talmud, Ve, Uyduruk, Tanrı..,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Nafile Yaşayanlar,Nafile İşlerle Yaşayıp Nafile Şekilde de Ölmeye Mahkumdurlar! İlim ögrenmek Farzdır!.İlmi aktarmak- amel etmek de Farzdır!! Aklı olan farzdan alacağı sevabın nafileden daha çok olduğunu hemen bilirde kärli is yapar!! İlim ögrenseydik "NAFILE BIR ÜMMET" olmazdık elbet... Bu nafile hallerden kurtulmadikca bu ümmetten ne köy olur ne kasaba!! Düsler ülkesine dair degil, İslam dünyasına dair ufkumuzu acmadıkca,, ne bizim nafile islerimiz biter,, ne de biz o dünyayı degistiren ümmet vasfına haiz olabiliriz... SONUÇ MU?!: “Görüp anlamadın mı ki Allah gökleri ve yeri, hikmetle ve ciddî bir maksat için yaratmıştır. Eğer dilerse sizi ortadan kaldırıp yepyeni bir halk getirir. Allah'a göre bu, sözü edilecek bir şey değildir.” (İbrahim/19-20) “Eğer topyekün seferber olmazsanız, Allah sizi acı bir azaba uğratır ve sizin yerinize başka bir topluluk getirir" ( Tevbe/39) YANİ ALLAH BAŞKA BIR KAVİM GETİRİR OLUR BITER!! SORU ŞU!!: Nafile miyiz! Degil miyiz! Ufkumuz ne? Bu gemi kırk delikle nereye gider?..


HİKMET/HADİS
en-Nu'man İbnu Beşir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Ben Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında idim. Bir adam: -"Ben Müslüman olduktan sonra başka bir amelde bulunmamış olmama kıymet vermem, ancak hacılara su dağıtmam hariç" dedi. Bir diğeri: -"Ben de Müslüman olduktan sonra başka bir iş yapmamış olmama ehemmiyet vermem, ancak Mescid-i Haram'ı imar edip bakımını yapmam hariç" dedi. Bir üçüncüsü de: -"Allah yolunda cihad, söylediklerinizden daha üstün bir ameldir" dedi. Hz. Ömer (radıyallahu anh) onlara müdahale ederek konuşmalarını menetti ve: "Resulullah (aleyhissalatü vesselam)'ın minberinin yanında sesinizi yükseltmeyin, bugün cumadır. Namazı kılınca ben huzura girer, ihtilaf ettiğiniz hususu sorarım" dedi. Arkadan Cenab-ı Hakk şu ayeti indirdi: "Hacca gelenlere su vermeyi, Mescid-i Haram'ı onarmayı Allah'a ve ahiret gününe inananla, Allah yolunda cihad edenle bir mi tuttunuz? Allah katında bir olmazlar, Allah zulmeden milleti doğru yola eriştirmez. İnanan, hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad eden kimselere Allah katında en büyük dereceler vardır. işte kurtulanlar onlardır" (Tevbe, 19-20)." { Müslim, İmare 111, (1879). }


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,