Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 01:34 Bu haber 365 kez okundu
 
Yalanlar Üzerine Kurulmuş İnançlar (2)
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


PAVLUS’UN SÖZLERİNİN TAMAMI VAHİYMİDİR? YOKSA KENDİ GÖRÜŞLERİMİDİR?

Bu konuda da yine sizlere Pavlus’un kendi mektuplarından örnekler vereceğim. Bu örnekler farklı yerlere yazmış olduğu mektuplardandır.


“İsa Mesih'in kulu, Tanrı'nın müjdesini yaymak için seçilip elçi olmaya çağrılan ben Pavlus'tan selam!” ( İncil Pavlus’un Romalılara mektubu:1:1 ) 

“Ben bu müjdeyi insandan almadım, kimseden de öğrenmedim. Bunu bana İsa Mesih açıkladı.” ( İncil Pavlus’un galatyalılara mektubu:1:12 ) 

“Yukarıda kısaca değindiğim gibi Tanrı, sır olan tasarısını doğrudan bana açıklayıp bildirdi.” ( İncil Pavlus’un Efeslilere mektubu: 3:3 ) 

“Yararlı olmasa da övünmek gereklidir. Şimdi görümlere ve Rab'bin verdiği esinlere geleyim.” ( İncil Pavlus’un Korintlilere yazdığı ikinci mektup: 12:1 ) 

Burada ki örnekler de birinci de ki söylemleri Aziz Pavlus hemen, hemen her mektubunda belirtir başında, sonunda yada mektubun içerisinde bir yerlerde olmak üzere. 

Aziz Pavlus Başka yerlerde ne demiş acaba?
Pavlus’un Korintlilere yazdığı birinci mektup 7. bölümden ;6-10-12-25 ayetlere bir bakalım. Kendi içinde düşülen çelişkileri bir görelim değimli; vahiymidir, yoksa pavlus efendinin uydurmalarımıdır?
“6-Bunu bir buyruk olarak değil, bir uzlaşma yolu olarak söylüyorum.”

“10-Evli olanlara ise şunu buyuruyorum, daha doğrusu Rab buyuruyor: kadın kocasından ayrılmasın.” 

“12-Diğerlerine Rab değil, ben şöyle diyorum: eğer bir kardeşin karısı iman etmemişse, ama kendisiyle yaşamaya razıysa, kocası onu boşamasın.”

“25Kızlara gelince, Rab'den onlarla ilgili bir buyruk almış değilim. Ama Rab'bin merhameti sayesinde güvenilir biri olarak düşündüklerimi söylüyorum.” ( İncil Pavlus’un Korintlilere yazdığı birinci mektup 7. bölüm 6. , 10. , 12. ve 25. bablardı bunlar) dikkat ettiniz mi aynı bölümde bile müthiş bir karışıklık var. 

“17-Söylediklerimi, Rab'bin söyleyeceği gibi değil, akılsızmışım gibi, bu övüngen tavırla söylüyorum.” ( İncil pavlus’un Korintlilere yazdığı ikinci mektup: 11:17 ) 


Şimdi bütün bunları okuduktan sonra insanın şüpheye düşüp sorgulamasından daha doğal ne olabilir ki. Çünkü bütün Hıristiyan otoriteler tüm kutsal kitaplar noktasından virgülüne kadar Tanrı’nın kendi sözleridir derler. Örnekleri gördünüz yorum sizlerindir.

Gülsüm Erdemli

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Yalanlar, Üzerine, Kurulmuş, İnançlar, (2),
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Akidelere şifa sunmayan,,kalplerdeki putlara meydan okuyamayan, hurafelerden,bidatlerden,şirkten,küfürden,inkardan nefret edercesine bir iman dogurmayan Kur´an okuma sistemi, Kuran okuma degil Kur´an´a hakaret sistemidir..Milyon kere papagan gibi anlamaya yönelmeden Kuran okunsa ama akabinde hemen şirk dolu ameller icra edilse insan hic Kuran okumuş veya Kur´an´la şifa bulmuş olabilirmi?? Aksine bulunsa bulunsa şifa değil,bela bulunur..!! "Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa, inananlara bir kılavuz ve bir rahmet geldi." Yunus-57


HİKMET/HADİS
Abdullah İbnu Uşeym radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatü vesselam, ölümünden bir ay önce Cüheyne kabilesine şöyle yazdı: "Meytenin ne deri ne de sinirinden istifade etmeyin." {Ebu Davud, Libas 42, (4127, 4128); Tirmizi, Libas 7, (1729); Nesai, Fera' ve'l-Atire 10, (7, 175). } Tirmizi'nin rivayetinde: "Ölümünden iki ay önce..." şeklinde gelmiştir.


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,