Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 03:45 Bu haber 489 kez okundu
 
Yeşu'nun Kitabından
 
 
Yahudilik Ve Hrıstiyanlık Haberi


İsrail'de Tel-Aviv Üniversitesi" psikoloji uzmanı G. Tamarin tarafından yapılan bir testte, 4. ve 8. sınıf öğrencilerine, Yeşu Kitabında anlatılan (Yeşu kitabı Nuh'un oğluna ait olduğu iddia edilen Tevrattan bir bölümdür) tarihi "Eriha Katliamı" ile ilgili ayetler dağıtılmış ve şu soru sorulmuştur:  "İsrail ordusu savaş sırasında bir Arap köyünü ele geçirdiğinde, Yeşu'nun Erihalılar'a yaptığı Arap halka yapmalı mıdır?"  Bu soruya "Evet" cevabı, % 66 ve % 95 arasında değişmiştir. (Anketi yapan ve yayınlayan Tamarin de üniversiteden atılmıştır.) Peki soruda geçen Eriha halkına yeşu (Nuh'un oğlu ) ne yapmıştır. Tevrat'ın Yeşu kitabından bi hatırlayalım.
 

Tevrat/Yaşu 
6/21
"Kadın erkek, genç yaşlı, küçük ve büyük baş hayvanlardan eşeklere dek, kentte ne kadar canlı varsa, hepsini kılıçtan geçirip yok ettiler."

 

6/24 
"Sonra kenti içindekilerle birlikte ateşe verdiler. Ancak altını ve gümüşü, tunç ve demir eşyayı Rab`bin Tapınağı`nın hazinesine koydular."

 

Uzmanın yeşu kitabından verdiği bölümlerden anlaşılacağı üzere çocuklar Tevrat kitabına göre doğru cevabı vermişler, yani arap ülkelerinede aynı katliamı yapmak kitaplarına göre kutsal kabul ediliyor.Bu gün kutsal savaşı! körüklemek amacıyla askeri hahamlar tarafından durmaksızın dile getirilen ve İsrail'de okullarda ders kitabı olarak okutulan Yeşu'nun Kitabı (Eski Ahit'in Yani Tevratın Yeşu bölümü), ele geçirilen ülkelerde halkın kutsal amaçla yok edilmesi ve herkesin yani erkekler gibi kadınların da, çocukların da, ihtiyarların da kılıçtan geçirilmesi' üzerinde ısrarla durmaktadır...
 

Gülsüm Erdemli
 

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Yeşu'nun, Kitabından, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Orjinal İslam Yazarları
Misafir Kalemler
En Çok Okunanlar
ASR'A DÜŞEN SÖZLER
Akidelere şifa sunmayan,,kalplerdeki putlara meydan okuyamayan, hurafelerden,bidatlerden,şirkten,küfürden,inkardan nefret edercesine bir iman dogurmayan Kur´an okuma sistemi, Kuran okuma degil Kur´an´a hakaret sistemidir..Milyon kere papagan gibi anlamaya yönelmeden Kuran okunsa ama akabinde hemen şirk dolu ameller icra edilse insan hic Kuran okumuş veya Kur´an´la şifa bulmuş olabilirmi?? Aksine bulunsa bulunsa şifa değil,bela bulunur..!! "Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa, inananlara bir kılavuz ve bir rahmet geldi." Yunus-57


HİKMET/HADİS
Abdullah İbnu Uşeym radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatü vesselam, ölümünden bir ay önce Cüheyne kabilesine şöyle yazdı: "Meytenin ne deri ne de sinirinden istifade etmeyin." {Ebu Davud, Libas 42, (4127, 4128); Tirmizi, Libas 7, (1729); Nesai, Fera' ve'l-Atire 10, (7, 175). } Tirmizi'nin rivayetinde: "Ölümünden iki ay önce..." şeklinde gelmiştir.


Tarihe Göre Ara
Orjinal İslam Arşivi

dizin

,